Ceny v Japonsku

Hotovost vždy s sebou!

Při cestě do Japonska je dobré mít nějakou hotovost (JPY) již s sebou a nespoléhat se pouze na výběr z bankomatů. Ne vždy totiž narazíte na bankomaty přijímající zahraniční karty

Země technologií, ale...

Ne vše je vždy tak, jak by se mohlo zdát zřejmé. S veřejným wifi připojením je například v Japonsku docela problém. A telefon? Ten je podle nás nejlepší si pronajmout.

Platby

Peníze Japonsko

Platebními kartami VISA a Master Card zaplatíte běžně v obchodech a restauracích. Hotovost je možné vybrat z bankomatů Citibank umístěných na poštách a z bankomatů umístěných ve večerkách, tzv. konbini (convenience store,コンビニ), které jsou na každém rohu ve větších městech. Největší jistota jsou většinou Seven Eleven. V okrajových částech a menších městech může být výběr problematický, a tak je opravdu dobré mít při cestách do těchto oblastí dostatek hotovosti.

Plánujete cestu do Japonska? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Japonsku ZDARMA! Ke stažení zde.

Placení a spropitné

Spropitné se v Japonsku zpravidla nedává

Spropitné v Japonsku není zvykem a skoro by se dalo považovat za urážku, proto spropitné nikdy nedávejte. Účet v restauraci se zpravidla platí při odchodu u pokladny.

Jako alternativa je tu možnost převodu peněz např. přes Western Union. Tyto služby však nepatří mezi nejlevnější.

Telefonování a roaming

Peníze a služby

Japonský telefonní systém funguje na bázi technologie 3G, a tak většina smartphonů bude v Japonsku běžně fungovat s aktivním roamingem. Telefony staršího data v Japonsku bohužel fungovat nebudou.

Po příletu na letiště si můžete pronajmout telefon s japonským telefonním číslem a předplaceným kreditem. Pouze zakoupení SIM karty a vložení do Vašeho telefonu z ČR je nemožné. Do japonských telefonů se nevkládá žádná SIM karta, jelikož místní telefonní přístroje mají již zabudované čipy s číslem.

Internet a wifi

Peníze a služby

Ačkoliv je Japonsko země technologií, v tomto případě tvrdě narazíte. Připojení přes wifi na veřejných místech kromě hotelů je prakticky nemožné. Kontrolu e-mailů v průběhu Vašich cest po Japonsku je možné provést v internetových kavárnách na místních zařízeních. Momentálně je asi nejlepším řešením připojení k internetu zapůjčit si přenosnou wifi stanici velikosti menšího telefonu.

Ceny v Japonsku - není čeho se bát

Japonsko není tak drahé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Za suši té nejlepší kvality, kterým se nacpete až k prasknutí zaplatíte okolo 1500 jenů (300 Kč). Velkou nudlovou polévku udon, nebo rámen pořídíte za 800 jenů (140Kč). Pivo v plechovce stojí cca 220 jenů (45 Kč) a třeba zelený čaj je k dostání v některých restaurací zcela zdarma. Za oběd dáte v přepočtu okolo 120 až 300 Kč a to není vůbec špatné.

Vstupné do některých památek je ještě levnější nežli je tomu u nás. Například lístek do chrámového komplexu Kijomizudera v Kjótu stojí 400 jenů (80 Kč), Muzeum Atomové bomby v Hirošimě navštívíte za 200 jenů (40 Kč) a plavba lodí po jezeře Aši-noko s výhledy na Fudži stojí 1000 jenů (200 Kč).

 

Plánujete cestu do Japonska? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Japonsku ZDARMA! Ke stažení zde.

AKTUÁLNĚ